Rodinné a školní srazy

06.11.2022

Rodinná chalupářská sešlost bratranců, sestřenic, tetiček i dětí - víkend za necelé pětikilo na osobu!

To byla jízda!! Vyzkoušeli jsme si další z možností Vápenky! Rodinný chalupářský sraz s vařením kotlíkového guláše, grilováním, kempováním i cestovatelskými vstupy!

Prodloužený víkend v říjnu jsme vykopli jako termín někdy v červenci také proto, že dříve byly všechny víkendy již obsazené. Den dovolené navíc však ocenila rodina z Pardubic, která to má za námi ostatními do Beskyd kus cesty. Rodina je široká, ale důvodů se setkat časem ubývalo... Táta má 3 sourozence a je nás celkem 8 bratranců a 1 sestřenice v průměrném věku kolem čtyřicítky. Když se k tomu napočítají manželky a děti ze všech stran, tetičky, strejdové a pejsci - to už nás je skoro 40! A že jsme měli účast téměř 100%, byla to opravdu velká paráda!

Táta jako ústřední osoba se pustil do přípravy kotlíkového guláše, já zajistil pivo a nealko a pak již bylo vše v jednoduchém režimu - každý doneste něco na zub, co máte rádi a v množství, co zhruba sami sníte. Tety se tedy daly do pečení koláčů, štrůdlů nebo tyčinek a slaných pizza-šneků. Mladší generace šla do opékání párků. Pravidlo znělo - bavte se a chovejte se jako doma. Nikdo nikomu nic nenutil, nebyl žádný oficiální program a vše se vyvíjelo spontánně. Sešlost byla dvoudenní - pátek a sobota. Někteří spali v obytňácích, někteří se večer jeli vyspat domů a někteří zůstali a přespali v chalupě, kde se na pohodlných matracích vyspí až 15 lídí.

Protože nám nádherně vyšlo počasí, seděli jsme dlouho venku u ohně a v přístřešku. Děti volně pobíhaly různě po celém areálu a užívaly si lesa a jiných zákoutí.

Rozpočet podobné akce pro pronájem:

2x pronájem areálu za víkendovou cenu - 12 000,-.

Pivo - 50l - cca 2500,-

Maso a ingredience na guláš - 2500,-.

Celkem 17 000,- pro 40 osob = 425,- Kč na osobu!

Další věci každý dle své spotřeby nejsou v ceně započítány.. Pokud nechcete dělat guláš, můžete grilovat, objednat si korýtko nebo si zajistit kompletní catering a o nic se nestarat. Sdělte nám svou představu a rádi vám poradíme, nasměrujeme na ověřené kontakty z okolí.

Na vaši návštěvu u nás a akci se těší

Tom, Terka & Tony Milatovi!