Jak to všechno začalo? - Terka

10.06.2021

U Staré Vápenky tvoříme nový příběh....v našem domově, ve Vendryni.

Ve Vendryni začal vlastně už jeden příběh začal...příběh naší rodiny - Terezy, Tomáše a teď už i Tonyho. Přistěhovali jsme se sem 28.2.2019.

Tereza si to pamatuje přesně, protože ten den měla 30. Velký milník pro ni celkově. Byla poslední den v práci a stěhovala se z velké Prahy do malé obce v Těšínských Beskydech za svoji láskou Tomášem. Pro Tomáše to zase taková změna nebyla. Ten je místní od narození a nehodlal na tom nic měnit. Svoji domovinu miluje a vyměnil pouze jednu vesnici za druhou.

Oběma se nám ve Vendryni velmi rychle zalíbilo. Spojuje totiž výhody blízkosti města se skvělou dostupností všude a klid malé obce. V neposlední řadě se taky můžeme chlubit, že odtud pochází Ewa Farna, že jo?! ;-)

Oba milujeme přírodu, procházky po okolních kopcích a horských chatách, kde si můžeme vychutnat pivo a borůvkové knedlíky s výhledem. Máme rádi výzvy a to nejen ty sportovní. Jsme neustále v pohybu a to neznamená, že nás uvidíte pořád běhat. I když to se stane asi často.

Na začátku roku 2021 se nám narodil syn Tony a kočár se nám zde vozí stejně dobře, jako běhá.. Když nesbíráme zrovna body na Garminu, "tvoříme hodnoty" u počítače. A protože nechceme tvořit jen tyto virtuální hodnoty, v červnu 2021 jsem udělali velký krok a koupili objekt známý jako Hajénka za vápennými pecemi ve nahoře na konečné Vendryně.

Nebudeme vám lhát, počáteční nadšení střídá strach a obavy, zda vše zvládneme. Naštěstí, nadšení se vrací a náš elán je hnacím motorem dospět k cíli vybudovat z areálu krásné místo k rodinným a přátelským setkáním, odpočinku a možná i více ve vendryňské přírodě.

Příběh U Staré Vápenky začíná! Sekání trávy, natírání laviček a úvahy, jak smysluplně opravit venkovní posezení... Věříme, že se brzy spolu potkáme na pivku, když budete projíždek kolem třeba na kole nebo při předání klíčku, když si budete chtít užít víkend jen za zvuku cvrlikání ptáků.

Držte nám palce, bude to jízda!

Terka